logotypy

Projekt realizowany w ramach: PO WER Erasmus+

Bułgaria, ostatni dzień

W ostatnim dniu naszej wizyty, w szkole odbywał się konkurs języka angielskiego "English is Fun".

Brali w nim udział uczniowie klas czwartych i piątych. Zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności i sprawdzającymi różnorodne sprawności językowe.
Ze smutkiem pożegnałyśmy się z serdeczną dyrekcją, miłym gronem nauczycieli i uczniami. Zarówno my jak i nasi bułgarscy przyjaciele wyraziliśmy chęć dalszej współpracy, między innymi przy realizacji międzynarodowych projektów.

Bułgaria, dzień 4

W czwartym dniu naszego pobytu w szkole w Kazanlaku, oprócz obserwowania lekcji języka angielskiego, postanowiłyśmy przeprowadzić lekcję dla znanej nam już ósmej klasy.

Tematem przewodnim była Polska. Wprowadzając ruch i zabawę przekazałyśmy ciekawe fakty na temat naszego kraju. Chcąc się odwdzięczyć, uczniowie opowiedzieli nam o Bułgarii i swoim regionie.
Po południu zostałyśmy zaproszone na koncert z okazji dnia patrona. Uczniowie prezentowali swoje talenty, miedzy innymi taneczne i wokalne. Na zakończenie młodzi artyści i widownia wspólnie zatańczyli bułgarski taniec ludowy. Również my, jako goście z Polski, zostałyśmy zaproszone do wspólnego tańca.

Bułgaria, dzień 3

W dniu dzisiejszym oprócz obserwowania lekcji języka angielskiego, zostałyśmy zaproszone na ciekawą lekcje muzyki.

W tym samym czasie uczniowie jednej z drugich klas odbywali indywidualne lekcje śpiewu, gry na akordeonie, pianinie, dudach, gitarze i skrzypcach. Takie indywidualne podejście z pewnością zaowocuje w przyszłości.
Po południu zwiedziłyśmy okoliczne zabytki, w tym tracki grobowiec z okresu hellenistycznego, wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Towarzyszyli nam nauczycielka geografii i nauczyciel plastyki. Było to dla nas niezapomniane doświadczenie.

Bułgaria, dzień 2

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od wizyty w gabinecie pani wice-dyrektor. Dowiedziałyśmy się więcej o systemie edukacji w Bułgarii oraz zasadach funkcjonujących w szkole.

Następnie miałyśmy okazję uczestniczyć w lekcji języka angielskiego w klasie językowej, gdzie uczniowie mają 18 godzin języka angielskiego w ciągu tygodnia! Poziom językowy tych ósmoklasistów zrobił na nas ogromne wrażenie.
Po południu zostałyśmy zaproszone na turniej szachowy.

Wyjazd 7: Bułgaria, dzień 1

Dzisiaj pani Martyna Wasielewska oraz pani Katarzyna Dobrzyńska odwiedziły szkołę w Kazanłyku. Oto ich relacja:

Dzisiaj pierwszy dzień naszej wizyty w zespole szkół w bułgarskim Kazanłyku. Zostałyśmy miło przyjęte przez panią dyrektor, grono nauczycielskie oraz uczniów. Dzieci były nas bardzo ciekawe i chętnie zadawały pytania. W rozmowie z panią dyrektor poznałyśmy funkcjonowanie szkoły, a w czasie rozmów z nauczycielami dowiedziałyśmy się więcej o tym ciekawym regionie - Dolinie Róż. Po południu zwiedziłyśmy miejscowe muzeum, gdzie poznałyśmy historię regionu i produkcji tradycyjnego różanego olejku.